استفاده از برخی از انواع روغن‌های گیاهی در آشپزی نظیر روغن‌های کنجد و زیتون در ضمن داشتن فواید بسیار زیاد ملزم به رعایت و دانستن نکاتی هستند که در اینجا به بیان این نکات می‌پردازیم.

روغن‌ها دارای انواع مختلفی هستند که استفاده از همه آن‌ها در پخت و پز صحیح نیست. استفاده از روغن در آشپزی به غذا طعم و مزه اضافه کرده و نمی‌توان از آن گذشت. برخی روغن‌ها هستند که شاید احساس کنید خوردن آن بدون اشکال است در صورتی که ممکن است برای سلامتی مضر باشند.

نکاتی که باید در انتخاب روغن گیاهی برای پخت و پز رعایت کنیم:

روغن گیاهی و آشپزی

۱. خرید روغن معتبر:

اگر قصد خرید یک روغن برای آشپزی ذارید سعی کنید از شرکت‌های معتبر و برندهایی که به آن‌ها اعتماد دارید خرید کنید و حتما مواد سازنده آن به طور کامل روی برچسب آن نصب شده باشد. وجود چنین برچسبی در واقع روغن را ضمانت کرده و به آن اعتبار می‌بخشد.

۲. عدم مصرف روغن‌های غیرضروری:

استفاده خوراکی از برخی از روغن‌های گیاهی مطابق با برخی از مطالعات مناسب نبوده و برای سلامتی مضر هستند. به عنوان مثال خوردن یک قاشق چای‌خوری از روغن اکالیپتوس می‌تواند سبب از بین رفتن نوزادان شود. روغن دیگری که برای سلامتی مضر است پنی‌رویال بوده که می‌تواند اثرات بدی از خود به جای بزارد که جبران آن‌ها بسیار سخت خواهد بود. روغن ترب نیز می‌تواند خارش پوست، چشم، بینی و غشاهای مخاطی را در پی داشته باشد. بهتر است قبل از استفاده از هر نوع روغن خوراکی موارد مصرف آن را مطالعه کرده و از به وجود آمدن هرگونه مشکلی جلوگیری کنید.

۳. قرار ندادن در معرض حرارت:

روغن‌های گیاهی حاوی مقادیر زیادی از ترکیبات مفید و کاربردی هستند که اگر در تماس و مجاورت گرما و حرارت قرار گیرند تبخیر شده و از بین می‌روند. اینگونه روغن‌ها را می‌توانید پس از پخت و پز استفاده کنید و یا در هنگام آشپزی تحت تماس با حرارت قرار ندهید. افراد حامله باید برای استفاده از روغن‌های ضروری بیشتر دقت کنند و قبل از استفاده با متخصص خود مشورت کنند.

معرفی چند روغن گیاهی مناسب برای پخت و پز

روغن زیتون برای اشپزی

روغن زیتون:

روغن زیتون علاوه بر داشتن طعم خوبی که به صورت خام دارد برای آشپزی نیز می‌توان از آن استفاده کرد. این روغن گیاهی سرشار از اسیدهای چرب تک غیر اشباع بوده و منبع بسیار خوبی است که می‌تواند در جلوگیری از سرطان‌های مختلف کاربردی باشد.

روغن نارگیل:

روغن گیاهی نارگیل به دلیل تحمل دما و حرارت زیاد می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای سرخ کردن مواد غذایی مختلف باشد. روغن نارگیل می‌تواند در آشپزی نیز استفاده شود و همچنین این روغن از خواص بسیاری برای سلامتی برخوردار است. بوی این روغن نیز در نوع خالص و بکر آن کمتر بوده و می‌توانید از آن استفاده کنید.

روغن کنجد:

روغن کنجد برای افرادی که دارای فشار خون بالا هستند بهترین گزینه به حساب می‌آید. دلیل مفید بودن این روغن گیاهی برای افراد دارای فشار خون وجود اسیدهای چرب، ویتامین E و ماده سسامین است. محققان اسیدهای چرب و آنتی اکسیدان‌های این روغن را دلیلی برای افزایش کلسترول خوب خون و همچنین کاهش کلسترول بد خون می‌دانند.

 

به طور کلی استفاده از روغن‌های گیاهی و سایر انواع روغن‌ها برای آشپزی مبحثی است که همواره مخالفان و موافقان زیادی داشته است و محققان همواره تحقیقات وسیعی روی این موضوع انجام می‌دهند. باید منتظر بود و دید که آیا محققان به نتایج قطعی در زمینه انتخاب روغن برای آشپزی می‌رسند یا خیر؟